אורגני ואנחנו

אז למה כרם אורגני, מי צריך את זה בכלל?

כול יינן מתחיל יודע, ששבעים אחוז מהיין זה איכות הענבים שלו ושלושים אחוז זה כימיה. זה אומר שאם יש לך ענבים איכותים כל מה שאתה צריך לעשות הוא לשמור על היין ולנסות לא להרוס אותו ואם אין לך פרי איכותי אתה צריך להיות כימאי ממש טוב .
טוב עכשיו נחזור אחורה לשאלה למה לגדל כרם יין אורגני ומה ההבדלים בין כרם יין אורגני לכרם קונבנציונלי ?
נתחיל בזה שללא ספק גידול אורגני יותר טוב לסביבה שאנו חיים בה. לדוגמא, כמות הריסוסים בכרם קטנה ביותר מחמישים אחוז מכרם רגיל. נוסף לכך, אנחנו גם משתמשים בהדברה ביולוגית, שעובדת נהדר .
כל הרעיון של גידול אורגני הוא להסתכל על הגפן כדבר חי שיודע לטפל בעצמו כאשר מעניקים לו סביבה נכונה. לכן בכרמים שלנו יצרנו מערכת אקולוגית תומכת לגפן וזה אמר הרבה עשביה חרקים ובעלי חיים. כולם חלק בלתי נפרד מהאקולוגיה של הכרם, לעומת כרם רגיל שמרססים הכול ומנסים לשלוט בגידול של הגפן על ידי מונפולציות של הקייה וכיתום של הגפן ,לעומת גפן בכרם אורגני שגדלה בצורה טבעית ,סביבה שיש לגפן צמחיה שמתחרה איתה . למה צריך את כל הכאב ראש הזה בכלל? אני רוצה להחזיר אותכם לפיסקה הראישונה. המטרה הסופית היא לעשות יין איכות וללא ספק, ענבי יין אורגנים מציגים נתונים מרשימים לכול הדעות. לא סתם בבורגון יותר משישים אחוז הם כרמים אורגנים. אנחנו כיינינים מאמינים באיכות הענבים ועדיים בכל בציר אנחנו מופתע מחדש מהאיכות של הענבים שלנו.
בשורה התחתונה, הדבר הכי חשוב הוא איכות הענבים שיוצאים לך מהכרם. אנחנו ביקב דואגים לטפל בהם בצורה הטובה ביותר. משמיעים ליין מוזיקה עשרים וארבע שעות ביממה ועוד .
והדבר הכי חשוב שהיין מדבר בעד עצמו. תנסו ותרגישו בהבדל!

organic